Providing you the best range of pp woven buffalo feed packaging sack bag, pp woven cow feed packaging sack bag, pp woven goat feed packaging sack bag, pp woven chicken feed packaging sack bag, pp woven bird feed packaging sack bag and pp woven fish feed packaging sack bag with effective & timely delivery.
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 Kg |
| Storage Capacity | 50 Kg |
| Pattern | Plain |
| Material | PP |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Golden Yellow |
| Brand | Musani Polymers |
| Reusable | Yes |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 100 Kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Milky White |
| Brand | Musani Polymers |
| Reusable | Yes |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 100 Kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Musani Polymers |
| Color | Pure Natural Transparent Crystal Clear |
| Reusable | Yes |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 Kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Musani Polymers |
| Color | Milky White |
| Reusable | Yes |
Minimum order quantity: 5000 Piece
₹ 10 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 Kg |
| Pattern | Printed |
| Property | Laminated, Moisture Proof, Recyclable |
| Usage/Application | Promotion, Grocery |
| Surface Finish | Glossy, Matte, Embossed |
| Printing | Gravure, Flexographic |
| Closure Type | Heat Seal, Open, Resealable |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Musani Polymers |
| Reusable | Yes |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 10 / Piece Get Latest Price
| Material | PP Laminated |
| Capacity | 50 Kg |
| Bag Capacity | 50 kg |
| Bag GSM | 100 GSM |
| Application | Pet Food Packaging |
| Bag Color | White |
| Lamination | Not Laminated |
| Bag Type | Plain |
| Pattern | Plain |
| Printing Technique | Flexographic |
| Closure Type | Heat Sealed |
| Printing | No Printing |
| Finish | Glossy, Spot Metallic, Matte |
| UV Protection | Without UV |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Bag |
| Brand | Musani Polymers |
| Color | Milky White |
| Reusable | Yes |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 Kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Musani Polymers |
| Color | Golden Yellow Color With Side Blue Border |
| Reusable | Yes |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 10 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 100 Kg |
| Pattern | Plain |
| Property | Laminated, Moisture Proof, Recyclable |
| Usage/Application | Grocery, Promotion |
| Surface Finish | Glossy, Embossed, Matte |
| Handle Type | D Cut, Loop Handle |
| Printing | Gravure, Flexographic |
| Closure Type | Resealable, Open, Heat Seal |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Milky White |
| Brand | Musani Polymers |
| Reusable | Yes |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 11 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 Kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Musani Polymers |
| Color | Milky White |
| Reusable | Yes |
Minimum order quantity: 5000 Piece
₹ 14 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 kg |
| Material | PP |
| Storage Capacity | 50 Kg |
| Pattern | Plain |
| Lamination | Laminated |
| Bag Type | PP Woven Bag |
| Printing | Plain |
| Usage/Application | cattle feed packaging |
| Color | White |
| Brand | Musani Polymers |
| Liner | Without Liner |
| Handle Type | No Handle |
| Closure Type | Top Stitched |
| Country of Origin | Made in India |
| Product Type | plastic woven sack laminated |
| Minimum Order Quantity | 10,000 BAGS or 10,000 PIECES |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Storage Capacity | 50 Kg |
| Bag Color | Multi Color |
| Capacity | 50 Kg |
| Material | BOPP |
| Usage | Animal Feed |
| Printing Type | Multicolor |
| Pattern | Printed |
| Size | 36 x 54 in |
| Usage/Application | Animal Feed Packaging Bag |
| Color | White, Colored, Multicolored & Natural Transparent |
| Brand | Musani Polymers |
| Property | Recyclable, Laminated, Moisture Proof |
| Surface Finish | Embossed, Matte, Glossy |
| Bag Type | Laminated |
| Printing | Flexographic |
| Handle Type | Without Handle |
| Closure Type | Open |
| Country of Origin | Made in India |
| Minimum Order Quantity | 10,000 BAGS or 10,000 PIECES |
Minimum order quantity: 10000 Piece
HUSSAIN S. MUSANI (CEO)
Musani Polymers
3, Office No 309, Sagar Arcade Complex, Gondal Road, Near Makkam Chowk
Rajkot - 360002, Gujarat, India