Providing you the best range of without laminated green & white checks pp woven bags/sacks, best premium quality all colored pp woven bags, color pp woven sacks bags, 50 kg yellow color pp woven sacks bag, 50 kg yellow color pp woven sacks and pp woven laminated bag with effective & timely delivery.
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 Kg |
| Lamination | Unlaminated |
| Fabric Weight (GSM) | 90 GSM |
| Bag Size (Width x Length) | 24 x 36 in |
| Printing | Plain (Unprinted) |
| Liner | Without Liner |
| Top Closure | Heat Cut |
| Gusset | Without Gusset |
| UV Protection | Yes |
| Handle | No Handle |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Milky White & Green Checks PP Woven Bags |
| Brand | Musani Polymers |
| Reusable | Yes |
| Minimum Order Quantity | 10,000 BAGS or 10,000 PIECES |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 115 / Kg Get Latest Price
| Storage Capacity | 50 Kg |
| Printing | Plain (Unprinted) |
| Capacity | 50 kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Musani Polymers |
| Reusable | Yes |
Minimum order quantity: 1000 Kg
₹ 11 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 Kg |
| Storage Capacity | 50 kg |
| Color | White, Colored, Multicolored & Pure Natural Transparent Crystal Clear |
| Material | PP(PolyPropylene Woven) |
| Usage/Application | Packaging |
| Dimension | 10" To 54" (In Tubing Bags) |
| Gsm | 2.0 GM to 5.0 GM |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Musani Polymers |
| Minimum Order Quantity | 10,000 BAGS or 10,000 PIECES |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 14 / Kg Get Latest Price
| Capacity | 50 kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Packaging |
| Color | Yellow |
| Material | Pp |
| Pattern | Plain |
| Shape | Rectangular |
| Brand | Musani Polymers |
| Minimum Order Quantity | 1,000 KGS |
Minimum order quantity: 1000 Kg
₹ 13 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 Kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Size | 10" To 54" (In Tubing Bags) |
| Color | Golden Yellow Colored |
| Quality | Running, Silver, Gold & Pure Natural Quality Materials |
| Material | Poly Propylene Woven |
| Usage/Application | Packaging |
| Brand | Musani Polymers |
| Minimum Order Quantity | 10,000 BAGS or 10,000 PIECES |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 14 / Piece Get Latest Price
| Material | Polypropylene |
| Bag Capacity | 50 kg |
| Bag Thickness | 90 gsm |
| Lamination Side | Both Side Lamination |
| Bag Width | 80 cm |
| Bag Length | 110 cm |
| Storage Capacity | 50 Kg |
| Usage/Application | Packaging |
| Color | Red |
| Bag Color | Red |
| Printing | Plain |
| Top Type | Open Top |
| Bottom Type | Stitched Bottom |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Musani Polymers |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Material | PP |
| Bag Capacity | 50 kg |
| Bag Thickness | 90 gsm |
| Lamination | Unlaminated |
| Fabric Weight (GSM) | 100 GSM |
| Bag Size (Width x Length) | 24 x 36 in |
| Size (L*W) Inches | 50" X 36" |
| Reusable | Yes |
| Usage/Application | Packaging |
| Color | Yellow |
| Liner | Without Liner |
| Printing | Plain (Unprinted) |
| Top Closure | Hemmed |
| Gusset | With Gusset |
| UV Protection | Yes |
| Handle | No Handle |
| Capacity | 50 KG |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Musani Polymers |
| Minimum Order Quantity | 10,000 BAGS or 10,000 PIECES |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 105 / Kg Get Latest Price
| Capacity | 25 kg |
| Lamination | With Lamination |
| Color | Red |
| Usage/Application | Packaging |
| Fabric Weight (GSM) | 100 GSM |
| Bag Size (Width x Length) | 24 x 36 in |
| Density (GSM) | 100 |
| GSM | 100 |
| Packaging Type | Packet |
| Pattern | White, Colored, Multicolored & Natural Transparent |
| Liner | Without Liner |
| Top Closure | Heat Cut |
| Gusset | Without Gusset |
| Country of Origin | Made in India |
| UV Protection | Yes |
| Handle | No Handle |
| Minimum Order Quantity | 1,000 KGS |
| Brand | Musani Polymers |
Minimum order quantity: 1000 Kg
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 Kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Bag Size (W*L) Inches | 30" X 50" |
| Color | White & Green Checks - Without Laminated |
| Material | PolyPropylene Woven - High Density Polyethylene |
| Brand | Musani Polymers |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 120 / Kg Get Latest Price
| Density (GSM) | 110 |
| Lamination | Without Lamination |
| Color | Green |
| Usage/Application | Making Sack Bag |
| Packaging Type | Roll |
| Pattern | White, Colored, Multicolored & Natural Transparent |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Musani Polymers |
Minimum order quantity: 1000 Kg
HUSSAIN S. MUSANI (CEO)
Musani Polymers
3, Office No 309, Sagar Arcade Complex, Gondal Road, Near Makkam Chowk
Rajkot - 360002, Gujarat, India