We are a leading Manufacturer of hdpe woven bags sacks, white hdpe printed shopping bag, hdpe sack bags, hdpe packaging bags, hdpe woven sack bag and white plain hdpe sack bag from Rajkot, India.
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Material | HDPE |
| Bag GSM | 120 GSM |
| Lamination | Laminated |
| Bag Color | White |
| Bag Type | Plain |
| Country of Origin | Made in India |
| Storage Capacity | 25 Kg |
| Bag Capacity | 50 kg |
₹ 11 / Piece Get Latest Price
| Bag Capacity | 50 KG |
| Application | Fertilizer Packaging |
| Storage Capacity | 50 Kg |
| Size | 19" X 34", 24" X 36", 26" X 44", 30" X 50", 36" X 50" |
| Usage/Application | Packaging |
| Material | Polypropylene |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Milky White - Milky Laminated |
| Brand | Musani Polymers |
| Minimum Order Quantity | 10,000 BAGS or 10,000 PIECES |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 110 / Kg Get Latest Price
| Material | HDPE |
| Storage Capacity | 20 kg |
| Bag Capacity | 50 kg |
| Bag GSM | 120 GSM |
| Lamination | Laminated |
| Bag Color | White |
| Bag Type | Plain |
| Capacity | 20 kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Musani Polymers |
Minimum order quantity: 1000 Kg
₹ 9 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 Kg |
| Color | Green |
| Usage/Application | Packaging |
| Pattern | Printed, Plain |
| Form Type | Laminated |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 11 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 20 Kg |
| Color | White |
| Usage/Application | Packaging |
| Pattern | Plain |
| Form Type | Laminated |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Material | Polypropylene |
| Capacity | 50 Kg |
| Bag Capacity | 50 kg |
| Bag GSM | 110 GSM |
| Storage Capacity | 50 Kg |
| Usage/Application | Packaging |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Musani Polymers |
| Minimum Order Quantity | 10,000 BAGS or 10,000 PIECES |
Minimum order quantity: 10000 Piece
HUSSAIN S. MUSANI (CEO)
Musani Polymers
3, Office No 309, Sagar Arcade Complex, Gondal Road, Near Makkam Chowk
Rajkot - 360002, Gujarat, India