Leading Manufacturer of milky laminated milky white hdpe woven sack bag, hdpe woven sack bag, hdpe laminated bags and high density polyethylene woven sack bag from Rajkot.
₹ 110 / Kg Get Latest Price
| Storage Capacity | 50 Kg |
| Capacity | 50 kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Musani Polymers |
| Color | Milky White |
| Reusable | Yes |
Minimum order quantity: 1000 Kg
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 Kg |
| Usage/Application | Packaging |
| Color | Green |
| Dimension | 24" X 42" |
| Pattern | Printed, Striped, Plain |
| Form Type | Non Laminated |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Musani Polymers |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 10 / Piece Get Latest Price
| Bag Material | HDPE Woven |
| Bag Capacity | 50 kg |
| Bag Thickness | 60 gsm |
| Capacity | 50 Kg |
| Property | Biodegradable, Recyclable, Transparent |
| Surface Finish | Matte, Glossy, Embossed |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Musani Polymers |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 110 / Kg Get Latest Price
| Storage Capacity | 75 Kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Bag Size (W*L) Inches | 19" X 34", 24" X 36", 26" X 44", 30" X 50", 36" X 50" |
| Material | HDPE (High Density Polyethylene) |
| Color | Milky White - Milky Laminated |
| Brand | Musani Polymers |
Minimum order quantity: 1000 Kg
HUSSAIN S. MUSANI (CEO)
Musani Polymers
3, Office No 309, Sagar Arcade Complex, Gondal Road, Near Makkam Chowk
Rajkot - 360002, Gujarat, India