Providing you the best range of plastics packaging sacks bag, hdpe laminated woven sack bags, woven sack bag, hdpe woven sacks, 36" x 56" white with side blue border hdpe woven bags with top hamming and hdpe woven bag with effective & timely delivery.
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Material | HDPE Woven (High-Density Polyethylene) |
| Capacity | 50 kg |
| Lamination | Laminated |
| Fabric GSM | 90 GSM |
| Color | White |
| Printing | Non-Printed |
| Top Closure | Heat Cut |
| Bottom Closure | Double Stitch |
| Country of Origin | Made in India |
| Type | Laminated Sack |
₹ 11 / Piece Get Latest Price
| Material | HDPE |
| Bag GSM | 120 GSM |
| Lamination | Laminated |
| Bag Color | White |
| Bag Type | Plain |
| Country of Origin | Made in India |
| Storage Capacity | 30 Kg |
| Bag Capacity | 50 kg |
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Material | PP |
| Capacity | 50 kg |
| Bag Capacity | 50 kg |
| Bag GSM | 50 GSM |
| Bag Color | White |
| Bag Type | Plain |
| Printing | No Printing |
| UV Protection | Without UV |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Material | HDPE |
| Storage Capacity | 50 Kg |
| Bag Capacity | 50 kg |
| Bag GSM | 120 GSM |
| Lamination | Laminated |
| Bag Color | White |
| Bag Type | Plain |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 18 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 Kg |
| Usage/Application | Packaging |
| Dimension | 36" X 56" White With Side Blue Border PP/HDPE Woven Bags With Top Hamming |
| Pattern | Plain, Striped, Printed |
| Form Type | Non Laminated |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Musani Polymers |
| Minimum Order Quantity | 10,000 BAGS or 10,000 PIECES |
| Color | White |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 10 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 Kg |
| Color | Green |
| Usage/Application | Chemicals |
| Pattern | Printed |
| Form Type | Laminated |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 110 / Kg Get Latest Price
| Material | PP |
| Storage Capacity | 50 Kg |
| Bag Capacity | 50 kg |
| Bag GSM | 120 GSM |
| Lamination | Laminated |
| Bag Color | White |
| Bag Type | Plain |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 100 / Kg Get Latest Price
| Material | PP |
| Storage Capacity | 50 Kg |
| Bag Capacity | 50 kg |
| Bag GSM | 120 GSM |
| Lamination | Laminated |
| Bag Color | White |
| Bag Type | Plain |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 8 / Piece Get Latest Price
| Storage Capacity | 50 kg |
| Type | Sacks |
| Capacity | 50 Kg |
| Pattern | Plain |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Musani Polymers |
Minimum order quantity: 10000 Piece
HUSSAIN S. MUSANI (CEO)
Musani Polymers
3, Office No 309, Sagar Arcade Complex, Gondal Road, Near Makkam Chowk
Rajkot - 360002, Gujarat, India