Offering you a complete choice of products which include 19" x 30" milky laminated milky white pp woven bags, 24" x 36" milky laminated milky white pp woven bags, 36" x 50" milky laminated milky white pp woven bags, 40" x 60" milky laminated milky white pp woven bags, 36" x 60" milky laminated milky white tubing pp woven bags and 26" x 41" milky white natural laminated pp woven bags.
₹ 110 / Kg Get Latest Price
| Material | Polypropylene |
| Bag Capacity | 30 kg |
| Bag Thickness | 80 gsm |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Packaging |
| Bag Size (W*L) Inches | 19" X 30" |
| Brand | Musani Polymers |
Minimum order quantity: 1000 Kg
₹ 110 / Kg Get Latest Price
| Capacity | 50 kg |
| Material | Polypropylene |
| Storage Capacity | 50 Kg |
| Usage/Application | Packaging |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Milky White |
| Brand | Musani Polymers |
| Reusable | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1,000 KGS |
Minimum order quantity: 1000 Kg
₹ 110 / Kg Get Latest Price
| Capacity | 50 Kg |
| Material | Polypropylene |
| Storage Capacity | 50 Kg |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Packaging |
| Bag Size (W*L) Inches | 36" X 50" |
| Brand | Musani Polymers |
| Minimum Order Quantity | 1,000 KGS |
Minimum order quantity: 1000 Kg
₹ 115 / Kg Get Latest Price
| Storage Capacity | 75 Kg |
| Bag Thickness | 80 gsm |
| Usage/Application | Packaging |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | PolyPropylene Woven - High Density Polyethylene |
| Color | Milky White - Milky Laminated |
| Bag Size (W*L) Inches | 40" X 60" |
| Brand | Musani Polymers |
| Minimum Order Quantity | 1,000 KGS |
Minimum order quantity: 1000 Kg
₹ 115 / Kg Get Latest Price
| Capacity | 75 kg |
| Storage Capacity | 75 Kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Musani Polymers |
| Color | Milky White |
| Reusable | Yes |
Minimum order quantity: 1000 Kg
₹ 110 / Kg Get Latest Price
| Storage Capacity | 50 Kg |
| Bag Thickness | 120 gsm |
| Usage/Application | Packaging |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | PolyPropylene Woven - High Density Polyethylene |
| Color | Milky White - Natural Laminated |
| Bag Size (W*L) Inches | 26" X 41" |
| Brand | Musani Polymers |
| Minimum Order Quantity | 1,000 KGS |
Minimum order quantity: 1000 Kg
₹ 110 / Kg Get Latest Price
| Capacity | 50 kg |
| Storage Capacity | 50 Kg |
| Usage/Application | Packaging |
| Material | PP |
| Color | White |
| Pattern | Milky White Natural Laminated |
| Country of Origin | Made in India |
| Bag Size (W*L) Inches | 24" X 38" |
| Brand | Musani Polymers |
| Minimum Order Quantity | 1,000 KGS |
Minimum order quantity: 1000 Kg
₹ 110 / Kg Get Latest Price
| Storage Capacity | 50 Kg |
| Capacity | 50 kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Musani Polymers |
| Color | Milky White |
| Reusable | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1,000 KGS |
Minimum order quantity: 1000 Kg
HUSSAIN S. MUSANI (CEO)
Musani Polymers
3, Office No 309, Sagar Arcade Complex, Gondal Road, Near Makkam Chowk
Rajkot - 360002, Gujarat, India