Pioneers in the industry, we offer pp leno bag, vegetable mesh bag, fruit net bags and vegetables packaging bags from India.
₹ 10 / Piece Get Latest Price
| Material | PP |
| Storage Capacity | 50 Kg |
| Color | Red |
| Country of Origin | Made in India |
| Minimum Order Quantity | 10,000 BAGS or 10,000 PIECES |
| Brand | Musani Polymers |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 9 / Piece Get Latest Price
| Material | Polypropylene |
| Capacity | 50 kg |
| Bag Type | Leno |
| Usage | Potato Packing |
| Color | Red |
| Top Finish | Hemmed |
| GSM | 45 GSM |
₹ 9 / Piece Get Latest Price
| Material | Polypropylene |
| Capacity | 50 kg |
| Bag Size | 24x40 inch |
| Color | Yellow |
| Top Finish | Hemmed |
| Usage | Firewood Packing, Onion Packing, Vegetable Packing, Potato Packing, Garlic Packing, Fruit Packing |
| GSM | 60 GSM |
| Stitching | Double Stitch |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 11 / Piece Get Latest Price
| Material | PP |
| Bag Size | 28x48 inch |
| Color | White |
| Top Finish | Open Top |
| Usage | Vegetable Packing, Firewood Packing |
| Country of Origin | Made in India |
| Storage Capacity | 45 Kg |
| Capacity | 50 kg |
HUSSAIN S. MUSANI (CEO)
Musani Polymers
3, Office No 309, Sagar Arcade Complex, Gondal Road, Near Makkam Chowk
Rajkot - 360002, Gujarat, India