Providing you the best range of 100 gsm multicolor pp woven fabric roll, multi color pp woven fabric rolls and multicolor pp woven fabric rolls with effective & timely delivery.
₹ 97 / Kg Get Latest Price
| GSM | 100 |
| Fabric Width | 24 inch |
| Roll Length | 1000 m |
| Lamination | Without Lamination |
| Color | Green |
| Usage/Application | Making Sack Bag |
| Fabric Color | Multi Color |
| Laminated | Unlaminated |
| UV Stabilized | Yes |
| Size | 10" To 54" Inch |
| Length | 2500 Meters |
| Material | PP Woven |
| Application | Bag Making, Wrapping |
| Pattern | Multicolor |
| Weave Type | Circular Weave |
| Thickness | 2.0 GM to 5.0 GM |
| Roll Core Type | Paper Core |
| Packaging Type | Circular Form Roll of 250 KGS |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Musani Polymers |
| Minimum Order Quantity | 1,000 KGS |
Minimum order quantity: 1000 Kg
₹ 95 / Kg Get Latest Price
| GSM | 100 |
| Fabric Width | 24 inch |
| Roll Length | 1000 m |
| Lamination | With Lamination |
| Color | White |
| Fabric Color | White |
| Usage/Application | Making Sack Bag |
| Laminated | Both Side Lam |
| UV Stabilized | Yes |
| Size | 10" To 54" (In Tubing Bags & Rolls) |
| Material | PolyPropylene Woven |
| Application | Tarpaulin, Wrapping, Bag Making |
| Pattern | White, Colored, Multicolored & Pure Natural Transparent Crystal Clear |
| Thickness | 2.0 GM to 5.0 GM |
| Weave Type | Circular Weave |
| Roll Core Type | Paper Core |
| Packaging Type | Circular Form Roll of 250 KGS |
| Country of Origin | Made in India |
| Minimum Order Quantity | 1,000 KGS |
| Brand | Musani Polymers |
Minimum order quantity: 1000 Kg
₹ 98 / Kg Get Latest Price
| GSM | 100 |
| Lamination | Without Lamination |
| Color | Green |
| Usage/Application | Making Sack Bag |
| Density (GSM) | 100 |
| Size | 10" To 54" (In Tubing Bags & Rolls) |
| Length | 3000 Meters |
| Material | PolyPropylene Woven |
| Pattern | Multicolored |
| Thickness | 2.0 GM to 5.0 GM |
| Packaging Type | Circular Form Roll of 250 KGS |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Musani Polymers |
| Minimum Order Quantity | 1,000 KGS |
Minimum order quantity: 1000 Kg
HUSSAIN S. MUSANI (CEO)
Musani Polymers
3, Office No 309, Sagar Arcade Complex, Gondal Road, Near Makkam Chowk
Rajkot - 360002, Gujarat, India