Prominent & Leading Manufacturer from Rajkot, we offer 19" x 34" multicolored unlam pp woven bags, 24" x 36" multicolored pp woven bags with top zigzag cutting bags, 46" x 56" multicolored pp woven bags with top mouth hamming bags, 30" x 50" multicolored without laminated pp woven bags, 28" x 48" multicolored pp woven bags with top mouth hamming bags and 24" x 42" without laminated multicolored pp woven bags.
₹ 110 / Kg Get Latest Price
| Storage Capacity | 40 Kg |
| Capacity | 40 kg |
| Bag Capacity | 40 kg |
| Bag Thickness | 70 gsm |
| Printing | Plain (Unprinted) |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | PolyPropylene Woven - High Density Polyethylene |
| Color | Multicolored - Without Laminated |
| Bag Size (W*L) Inches | 19" X 34" |
| Brand | Musani Polymers |
| Minimum Order Quantity | 1,000 KGS |
Minimum order quantity: 1000 Kg
₹ 110 / Kg Get Latest Price
| Storage Capacity | 50 Kg |
| Capacity | 50 kg |
| Printing | Plain (Unprinted) |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Multicolored - Mix Tapes |
| Brand | Musani Polymers |
| Reusable | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1,000 KGS |
Minimum order quantity: 1000 Kg
₹ 120 / Kg Get Latest Price
| Storage Capacity | 75 Kg |
| Capacity | 75 kg |
| Printing | Plain (Unprinted) |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Multicolored - Mix Tapes |
| Brand | Musani Polymers |
| Reusable | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1,000 KGS |
Minimum order quantity: 1000 Kg
₹ 110 / Kg Get Latest Price
| Capacity | 50 Kg |
| Storage Capacity | 50 Kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Bag Size (W*L) Inches | 30" X 50" |
| Color | Multicolored - Without Laminated |
| Material | PolyPropylene Woven - High Density Polyethylene |
| Brand | Musani Polymers |
| Minimum Order Quantity | 1,000 KGS |
Minimum order quantity: 1000 Kg
₹ 110 / Kg Get Latest Price
| Storage Capacity | 50 Kg |
| Capacity | 50 kg |
| Lamination | Unlaminated |
| Fabric Weight (GSM) | 75 GSM |
| Printing | Plain (Unprinted) |
| Liner | Without Liner |
| Top Closure | Hemmed |
| Gusset | Without Gusset |
| UV Protection | Yes |
| Handle | No Handle |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Multicolored - Mix Tapes |
| Brand | Musani Polymers |
| Reusable | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1,000 KGS |
Minimum order quantity: 1000 Kg
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 Kg |
| Storage Capacity | 50 Kg |
| Lamination | Unlaminated |
| Fabric Weight (GSM) | 75 GSM |
| Bag Size (Width x Length) | 24 x 36 in |
| Printing | Plain (Unprinted) |
| Liner | Without Liner |
| Top Closure | Hemmed |
| Gusset | Without Gusset |
| UV Protection | Yes |
| Handle | No Handle |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Multicolored - Mix Tapes |
| Brand | Musani Polymers |
| Reusable | Yes |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 115 / Kg Get Latest Price
| Storage Capacity | 50 Kg |
| Capacity | 50 kg |
| Printing | Plain (Unprinted) |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Multicolored - Mix Tapes |
| Brand | Musani Polymers |
| Reusable | Yes |
Minimum order quantity: 1000 Kg
₹ 110 / Kg Get Latest Price
| Capacity | 50 kg |
| Storage Capacity | 50 Kg |
| Printing | Plain (Unprinted) |
| Country of Origin | Made in India |
| Size (W*L) Inches | 28" X 48" |
| Usage/Application | Packaging |
| Brand | Musani Polymers |
| Minimum Order Quantity | 1,000 KGS |
Minimum order quantity: 1000 Kg
₹ 110 / Kg Get Latest Price
| Material | PolyPropylene Woven |
| Lamination | With Lamination |
| Color | Green |
| Usage/Application | Making Sack Bag |
| GSM | 50 |
| Size | 10" To 54" (In Tubing Bags & Rolls) |
| Weight | Circular Form Roll of 250 KGS |
| Pattern | White, Colored, Multicolored & Natural Transparent |
| Thickness | 2.0 GM to 5.0 GM |
| Packaging Type | Circular Form Roll of 250 KGS |
| Country of Origin | Made in India |
| Minimum Order Quantity | 1,000 KGS |
| Brand | Musani Polymers |
Minimum order quantity: 1000 Kg
₹ 110 / Kg Get Latest Price
| Storage Capacity | 75 Kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Bag Size (Inches) | 19" To 36" (In Tubing Bags) |
| Color | Multicolored |
| Material | PolyPropylene Woven - High Density Polyethylene |
| Type | With Top Mouth Hamming Bags |
| Brand | Musani Polymers |
Minimum order quantity: 1000 Kg
₹ 110 / Kg Get Latest Price
| Capacity | 50 Kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Size | 10" To 54" (In Tubing Bags) |
| Color | White, Colored, Multicolored & Pure Natural Transparent Crystal Clear |
| Quality | Running, Silver, Gold & Pure Natural Quality Materials |
| Material | Poly Propylene Woven |
| Usage/Application | Packaging |
| Brand | Musani Polymers |
| Minimum Order Quantity | 1,000 KGS |
Minimum order quantity: 1000 Kg
₹ 15 / Piece Get Latest Price
| Storage Capacity | 100 Kg |
| Capacity | 100 kg |
| Material | Polypropylene |
| Usage/Application | Packaging |
| Shape | Rectangular |
| Is It Handmade | Non Handmade |
| Is It Waterproof | Waterproof |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Multicolored - Mix Tapes |
| Brand | Musani Polymers |
| Reusable | Yes |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 10 / Piece Get Latest Price
| Storage Capacity | 50 Kg |
| Capacity | 50 kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Musani Polymers |
| Color | Multicolored - Mix Tapes |
| Reusable | Yes |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 14 / Piece Get Latest Price
| Storage Capacity | 50 Kg |
| Capacity | 50 kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Bag Size (W*L) Inches | 24" X 40" |
| Color | Multicolored - Without Laminated |
| Material | PP(PolyPropylene Woven) - HDPE (High Density Polyethylene) |
| Type | With Top Mouth Hamming Bags |
| Brand | Musani Polymers |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 14 / Piece Get Latest Price
| Storage Capacity | 50 Kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Multicolored - Mix Tapes |
| Brand | Musani Polymers |
| Reusable | Yes |
Minimum order quantity: 10000 Piece
HUSSAIN S. MUSANI (CEO)
Musani Polymers
3, Office No 309, Sagar Arcade Complex, Gondal Road, Near Makkam Chowk
Rajkot - 360002, Gujarat, India