Our range of products include polypropylene woven sacks/bags, woven plastic sacks and pp or hdpe plastic bori.
₹ 110 / Kg Get Latest Price
| Capacity | 50 Kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Bag Size (W*L) Inches | 19" X 30", 19" X 32", 19" X 34", 19" X 36" |
| Material | PP (PolyPropylene Woven) |
| Color | White, Colored, Multicolored & Natural Transparent |
| Brand | Musani Polymers |
Minimum order quantity: 1000 Kg
₹ 8 / Piece Get Latest Price
| Material | PP |
| Bag GSM | 120 GSM |
| Lamination | Laminated |
| Bag Color | White |
| Bag Type | Plain |
| Country of Origin | Made in India |
| Capacity | 25 kg |
| Bag Capacity | 50 kg |
₹ 110 / Kg Get Latest Price
| Material | PP |
| Storage Capacity | 50 Kg |
| Bag Capacity | 50 kg |
| Bag GSM | 120 GSM |
| Lamination | Laminated |
| Bag Color | White |
| Bag Type | Plain |
| Country of Origin | Made in India |
HUSSAIN S. MUSANI (CEO)
Musani Polymers
3, Office No 309, Sagar Arcade Complex, Gondal Road, Near Makkam Chowk
Rajkot - 360002, Gujarat, India