Prominent & Leading Manufacturer from Rajkot, we offer pp woven natural laminated pp woven sack bag, pp woven sack laminated bags, milky laminated milky white big size tubing pp woven sack bag, milky laminated milky white pp woven bags/sacks, pp woven laminated bag and pp woven laminated bopp printed bags.
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 Kg |
| Material | Polypropylene |
| Storage Capacity | 50 Kg |
| Usage/Application | Packaging |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Musani Polymers |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 100 Kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Size (W*L) Inches | 72" X 102" |
| Usage/Application | Packaging |
| Brand | Musani Polymers |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 115 / Kg Get Latest Price
| Bag Capacity | 50 kg |
| Capacity | 50 Kg |
| Pattern | Plain |
| Usage/Application | Packaging |
| Color | White |
| Property | Recyclable, Moisture Proof, Laminated |
| Surface Finish | Matte, Glossy, Embossed |
| Printing | Flexographic, Gravure |
| Closure Type | Resealable, Heat Seal, Open |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Musani Polymers |
| Reusable | Yes |
Minimum order quantity: 1000 Kg
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 Kg |
| Material | Polypropylene |
| Pattern | Plain |
| Storage Capacity | 50 Kg |
| Usage/Application | Packaging |
| Handle Type | W Cut, D Cut |
| Color | White |
| Surface Finish | Glossy, Embossed, Matte |
| Printing | Flexographic, Gravure |
| Property | Laminated, Moisture Proof, Recyclable |
| Closure Type | Heat Seal, Open, Resealable |
| Virgin Quality | Semi Virgin |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Musani Polymers |
| Reusable | Yes |
| Bag Size (W*L) Inches | 36" X 50" |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 11 / Piece Get Latest Price
| Storage Capacity | 40 Kg |
| Usage/Application | Packaging |
| Color | Red |
| Material | Polypropylene |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Musani Polymers |
| Minimum Order Quantity | 10,000 BAGS or 10,000 PIECES |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 10 / Piece Get Latest Price
| Storage Capacity | 50 kg |
| Capacity | 50 Kg |
| Size | 28" X 48" |
| Property | Moisture Proof, Laminated, Recyclable |
| Surface Finish | Glossy, Embossed, Matte |
| Pattern | Printed |
| Printing | Gravure, Flexographic |
| Closure Type | Open |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Red |
| Bag Color | White |
₹ 12 / Kg Get Latest Price
| Material | PP |
| Storage Capacity | 50 Kg |
| Bag Capacity | 50 kg |
| Bag GSM | 120 GSM |
| Lamination | Laminated |
| Bag Color | White |
| Bag Type | Plain |
| Country of Origin | Made in India |
HUSSAIN S. MUSANI (CEO)
Musani Polymers
3, Office No 309, Sagar Arcade Complex, Gondal Road, Near Makkam Chowk
Rajkot - 360002, Gujarat, India