Our range of products include pp woven red gram pigeon pea packaging sacks/bags, pp woven rajma/kidney beans packaging sack bag, pp woven urad/black gram/black legume packaging sack bag, pp woven chickpea packaging sacks/bags, pp woven mung/turkish gram packaging sack bag and pp woven masoor dal/lentil packaging sack bag.
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 Kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Bag Size (Inches) | 10" To 54" (In Tubing Bags) |
| Usage/Application | Red Gram Pigeon Pea Packaging Sacks/Bags |
| Material | PolyPropylene Woven |
| Brand | Musani Polymers |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 Kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Musani Polymers |
| Color | Milky White |
| Coated Type | Natural Laminated |
Minimum order quantity: 5000 Piece
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 30 Kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Musani Polymers |
| Color | Milky White |
| Reusable | Yes |
Minimum order quantity: 5000 Piece
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 Kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Bag Size (Inches) | 10" To 54" (In Tubing Bags) |
| Usage/Application | Chickpea Packaging Sacks/Bags |
| Material | PolyPropylene Woven |
| Brand | Musani Polymers |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 Kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Musani Polymers |
| Color | Milky White |
| Reusable | Yes |
Minimum order quantity: 5000 Piece
₹ 10 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 Kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Musani Polymers |
| Color | Milky White |
| Reusable | Yes |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 30 Kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Musani Polymers |
| Color | Milky White |
| Reusable | Yes |
Minimum order quantity: 5000 Piece
₹ 110 / Kg Get Latest Price
| Storage Capacity | 25 kg |
| Bag Color | White |
| Capacity | 25 Kg |
| Usage/Application | Seed and Pulses Packaging |
| Material | BOPP + PP Woven |
| Printing Type | Multicolor |
| Usage | Food Packaging, Pulses, Spices |
| Size (in inches) | 30" X 50" |
| Color | White |
| Surface Finish | Glossy |
| Pattern | Plain |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1000 Kg
₹ 110 / Kg Get Latest Price
| Capacity | 25 Kg |
| Usage/Application | Granules Packaging |
| Size (in inches) | 26" X 50" |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 110 / Kg Get Latest Price
| Capacity | 25 Kg |
| Usage/Application | Chemicals Packaging |
| Size (in inches) | 19" X 50" |
| Color | Red |
| Country of Origin | Made in India |
HUSSAIN S. MUSANI (CEO)
Musani Polymers
3, Office No 309, Sagar Arcade Complex, Gondal Road, Near Makkam Chowk
Rajkot - 360002, Gujarat, India