Providing you the best range of gold quality without laminated milky white pp woven sack bag, pp woven laminated bag, white laminated pp woven bag (50 kg, 60cm x 90cm, 80gsm), pp laminated woven sack bags and pp woven fabric laminated shopping bags with effective & timely delivery.
₹ 115 / Kg Get Latest Price
| Storage Capacity | 75 Kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Bag Size (Inches) | 10" To 54" (In Tubing Bags) |
| Color | Milky White - Without Laminated |
| Material | PolyPropylene Woven - High Density Polyethylene |
| Quality | Gold |
| Brand | Musani Polymers |
Minimum order quantity: 1000 Kg
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Material | Polypropylene |
| Bag Capacity | 50 kg |
| Bag Thickness | 140 gsm |
| Lamination Side | Outside Lamination |
| Bag Width | 70 cm |
| Bag Length | 100 cm |
| Storage Capacity | 50 Kg |
| Usage/Application | Packaging |
| Color | White |
| Bag Color | Milky White |
| Printing | Plain |
| Top Type | Heat Cut |
| Bottom Type | Double Fold |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Musani Polymers |
| Minimum Order Quantity | 10,000 BAGS or 10,000 PIECES |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 14 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 Kg |
| Bag Capacity | 50 kg |
| Bag Thickness | 80 gsm |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | PolyPropylene Woven |
| Bag Size (W*L) Inches | 19" X 32" |
| Color | Milky White - Milky Laminated |
| Brand | Musani Polymers |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 110 / Kg Get Latest Price
| Capacity | 50 Kg |
| Pattern | Plain |
| Color | White |
| Property | Moisture Proof, Recyclable, Laminated |
| Usage/Application | Promotion, Grocery, Shopping |
| Surface Finish | Embossed, Matte, Glossy |
| Handle Type | D Cut, Loop Handle, W Cut |
| Printing | Gravure, Flexographic, Offset |
| Closure Type | Resealable, Open, Heat Seal |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Musani Polymers |
Minimum order quantity: 1000 Kg
₹ 7 / Piece Get Latest Price
| Material | PP Laminated |
| Bag Capacity | 10 kg |
| Capacity | 10 Kg |
| Bag Style | Side Gusset |
| Usage/Application | Shopping |
| Color | Red |
| Pattern | Printed |
| Country of Origin | Made in India |
HUSSAIN S. MUSANI (CEO)
Musani Polymers
3, Office No 309, Sagar Arcade Complex, Gondal Road, Near Makkam Chowk
Rajkot - 360002, Gujarat, India