Providing you the best range of unlam milky white pp woven sack bag bori, polypropylene woven sacks, pp polypropylene woven sacks bags, without laminated milky white pp/hdpe woven bags/sacks, plastic bardana bag and pp plastic plain bag with effective & timely delivery.
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Storage Capacity | 100 Kg |
| Capacity | 100 kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Musani Polymers |
| Color | Milky White |
| Reusable | Yes |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 11 / Piece Get Latest Price
| Material | PP |
| Capacity | 50 Kg |
| Bag Capacity | 50 kg |
| Bag GSM | 120 GSM |
| Lamination | Laminated |
| Bag Color | White |
| Bag Type | Plain |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 10 / Piece Get Latest Price
| Material | PP |
| Capacity | 50 Kg |
| Bag Capacity | 50 kg |
| Bag GSM | 120 GSM |
| Lamination | Laminated |
| Bag Color | White |
| Bag Type | Plain |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 9 / Piece Get Latest Price
| Storage Capacity | 25 Kg |
| Capacity | 25 kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Musani Polymers |
| Color | Milky White |
| Reusable | Yes |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 11 / Piece Get Latest Price
| Material | PP Woven (Polypropylene) |
| Capacity | 50 Kg |
| Bag Capacity | 50 kg |
| Bag GSM | 100 GSM |
| Bag Color | White |
| Bag Type | Plain |
| Top Type | Hemmed Top |
| Type | Laminated Sack |
| Color | White |
| Printing | No Printing |
| UV Protection | UV 700 Hours |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 11 / Piece Get Latest Price
| Safe Working Load (SWL) | 50 Kg |
| Bag Capacity | 50 KG |
| Bag Construction Style | Circular / Tubular |
| Application | Fertilizer Packaging |
| Top Style (Filling) | Open Top |
| Bottom Style (Discharge) | Flat Bottom (Closed) |
| Country of Origin | Made in India |
HUSSAIN S. MUSANI (CEO)
Musani Polymers
3, Office No 309, Sagar Arcade Complex, Gondal Road, Near Makkam Chowk
Rajkot - 360002, Gujarat, India