We are a leading Manufacturer of big size tubing pp woven sack bag, plastic pp bag and without laminated milky white pp/hdpe woven bags/sacks from Rajkot, India.
₹ 16 / Piece Get Latest Price
| Material | PP |
| Storage Capacity | 50 Kg |
| Bag Capacity | 50 kg |
| Bag GSM | 90 GSM |
| Lamination | Unlaminated |
| Bag Color | White |
| Bag Type | Without Liner |
| Capacity | 50 kg |
| Printing | No Printing |
| UV Protection | Without UV |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Musani Polymers |
| Color | Milky White |
| Reusable | Yes |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 10 / Piece Get Latest Price
| Bag Capacity | 50 KG |
| Application | Construction Material Packaging |
| Size | 40" X 50" |
| Usage/Application | Packaging |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Musani Polymers |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 110 / Kg Get Latest Price
| Storage Capacity | 50 Kg |
| Capacity | 50 kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Musani Polymers |
| Color | Milky White |
| Reusable | Yes |
Minimum order quantity: 10000 Kg
HUSSAIN S. MUSANI (CEO)
Musani Polymers
3, Office No 309, Sagar Arcade Complex, Gondal Road, Near Makkam Chowk
Rajkot - 360002, Gujarat, India