Providing you the best range of printed pp woven sacks/bags, printed pp woven sacks bag, pp printed woven bags, 18" x 33" laminated golden yellow color printed pp woven bags, 50 kg printed pp woven bag and pp woven printed bags with effective & timely delivery.
₹ 11 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 75 kg |
| Color | White |
| Material | Polypropylene |
| Usage/Application | Packaging |
| Country of Origin | Made in India |
| Bag Size (W*L) Inches | 30" To 54" (Tubing Bags) & 38" To 106" (In L or U Type Stitched Bags) |
| Brand | Musani Polymers |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 11 / Piece Get Latest Price
| Material | PP |
| Bag Capacity | 50 kg |
| Bag Thickness | 80 gsm |
| Lamination | Laminated |
| Bag Width | 40 cm |
| Country of Origin | Made in India |
| Bag Use | Animal Feed |
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 KG |
| Size (L*W) Inches | 48" X 28" |
| Reusable | Yes |
| Usage/Application | Packaging |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Material | PP |
| Storage Capacity | 50 Kg |
| Bag Capacity | 50 kg |
| Bag Thickness | 100 gsm |
| Country of Origin | Made in India |
| Bag Size (W*L) Inches | 18" X 33" |
| Usage/Application | Packaging |
| Brand | Musani Polymers |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 11 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 15 kg |
| Color | White |
| Material | Polypropylene |
| Usage/Application | Shopping |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Musani Polymers |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 KG |
| Lamination | Laminated |
| Fabric Weight (GSM) | 90 GSM |
| Bag Size (Width x Length) | 24 x 36 in |
| Printing | Flexographic Printing |
| Reusable | Yes |
| Usage/Application | Packaging |
| Liner | Without Liner |
| Top Closure | Hemmed |
| Gusset | With Gusset |
| UV Protection | Yes |
| Handle | No Handle |
| Color | White |
| Pattern | Printed |
| Brand | Musani Polymers |
| Minimum Order Quantity | 10,000 BAGS or 10,000 PIECES |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 11 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 KG |
| Size (L*W) Inches | 44" X 26" |
| Reusable | Yes |
| Usage/Application | Packaging |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 11 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 KG |
| Size (L*W) Inches | 36" X 24" |
| Reusable | Yes |
| Usage/Application | Packaging |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 14 / Piece Get Latest Price
| Printing | Flexographic Printing |
| Capacity | 50 KG |
| Lamination | Unlaminated |
| Fabric Weight (GSM) | 90 GSM |
| Bag Size (Width x Length) | 24 x 36 in |
| Size (L*W) Inches | 34" X 19" |
| Reusable | Yes |
| Usage/Application | Packaging |
| Color | White |
| Liner | Without Liner |
| Top Closure | Heat Cut |
| Gusset | Without Gusset |
| UV Protection | Yes |
| Handle | No Handle |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Musani Polymers |
| Minimum Order Quantity | 10,000 BAGS or 10,000 PIECES |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 115 / Kg Get Latest Price
| Bag Capacity | 25 kg |
| Bag Thickness | 110 gsm |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | PP (Poly Propylene Woven) - HDPE (High Density Polyethylene Woven) |
| Brand | Musani Polymers |
| Color | Milky White |
| Reusable | Yes |
| Pattern | Printed |
| Size | 19" X 30" |
Minimum order quantity: 1000 Kg
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Storage Capacity | 50 Kg |
| Bag Capacity | 50 kg |
| Bag Thickness | 120 gsm |
| Lamination | Unlaminated |
| Bag Width | 80 cm |
| Bag Length | 110 cm |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | PolyPropylene Woven - High Density Polyethylene |
| Bag Size (Inches) | 10" To 54" (In Tubing Bags) |
| Color | Premium Quality Milky White - Natural Laminated |
| Type | Printed |
| Quality | Premium |
| Brand | Musani Polymers |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 14 / Piece Get Latest Price
| Material | PP |
| Storage Capacity | 75 Kg |
| Bag GSM | 90 GSM |
| Lamination | Unlaminated |
| Bag Color | White |
| Bag Type | Gusseted |
| Capacity | 75 kg |
| Printing | Single Side |
| UV Protection | Without UV |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Milky White |
| Brand | Musani Polymers |
| Reusable | Yes |
| Bag Capacity | 50 kg |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 120 / Kg Get Latest Price
| Bag Type | PP Woven |
| Storage Capacity | 50 Kg |
| Capacity | 50 kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Musani Polymers |
| Color | Golden Yellow |
| Reusable | Yes |
Minimum order quantity: 1000 Kg
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Chemicals Packaging |
| Size (in inches) | 24" X 38" |
| Country of Origin | Made in India |
| Storage Capacity | 5 kg |
| Capacity | 25 Kg |
| Bag Color | White |
| Color | Transparent |
₹ 120 / Kg Get Latest Price
| Capacity | 50 Kg |
| Printing | Flexographic Printing |
| Is It Eco Friendly | Yes |
| Pack Size | 50 Kg |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Musani Polymers |
| Minimum Order Quantity | 1,000 KGS |
Minimum order quantity: 1000 Kg
HUSSAIN S. MUSANI (CEO)
Musani Polymers
3, Office No 309, Sagar Arcade Complex, Gondal Road, Near Makkam Chowk
Rajkot - 360002, Gujarat, India