Manufacturer of a wide range of products which include urn sandbags hdpe and pp sandbag price, hdpe and pp sandbag, hdpe laminated sandbag, hdpe sand bag, bsc urn sandbags hdpe and pp sandbag and urn sandbags hdpe and pp sand.
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Material | PolyPropylene Woven(PP) - High Density Polyethylene(HDPE) |
| Bag Capacity | 30 kg |
| Bag Color | Yellow |
| Filling Status | Empty Bag |
| Closure Type | Stitched |
| Usage | Construction, Flood Control, Military, Erosion Control, Weight Training |
| Storage Capacity | 30 kg |
| Color | White, Colored, Multicolored & Transparent |
| Pattern | PP/HDPE Woven Bags With Top Mouth Hamming Bags |
| Usage/Application | Sand Packaging Bags |
| UV Protection | Without UV |
| Dimension | 10" To 54" (Tubing Form Sacks/Bags) |
| Gsm | 2.5 GRAM to 5.0 GRAM |
| Bag Type | Plain |
| Reusability | Reusable |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Musani Polymers |
| Minimum Order Quantity | 50,000 BAGS or 50,000 PIECES |
Minimum order quantity: 50000 Piece
₹ 13 / Piece Get Latest Price
| Storage Capacity | 10 kg |
| Color | White, Colored, Multicolored & Transparent |
| Material | PolyPropylene Woven(PP) - High Density Polyethylene(HDPE) |
| Pattern | PP/HDPE Woven Bags With Top Mouth Hamming Bags |
| Usage/Application | Sand Packaging Bags |
| Dimension | 10" To 54" (Tubing Form Sacks/Bags) |
| Gsm | 2.5 GRAM to 5.0 GRAM |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Musani Polymers |
| Minimum Order Quantity | 10,000 BAGS or 10,000 PIECES |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Bag Capacity | 50 kg |
| Color | White |
| Usage/Application | Sand Packaging |
| Material | Hdpe Laminated |
| Dimension | 19" X 34" |
| Pattern | Plain Milky White Milky Laminated |
| Gsm | 4.0 GRAM = 80 GSM |
| Brand | Musani Polymers |
| Country of Origin | Made in India |
| Minimum Order Quantity | 10,000 BAGS or 10,000 PIECES |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Bag Capacity | 50 kg |
| Color | Brown |
| Usage/Application | Sand Packaging |
| Material | High Density Polyethylene |
| Dimension | 10" To 54" (In Tubing Bags & Rolls) |
| Pattern | White, Colored, Multicolored & Pure Natural Transparent Crystal Clear |
| Gsm | 2.0 GM to 5.0 GM |
| Brand | Musani Polymers |
| Country of Origin | Made in India |
| Minimum Order Quantity | 10,000 BAGS or 10,000 PIECES |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 11 / Piece Get Latest Price
| Storage Capacity | 50 kg |
| Color | White, Colored, Multicolored & Transparent |
| Material | PolyPropylene Woven(PP) - High Density Polyethylene(HDPE) |
| Pattern | PP/HDPE Woven Bags With Top Mouth Hamming Bags |
| Usage/Application | Sand Packaging Bags |
| Dimension | 10" To 54" (Tubing Form Sacks/Bags) |
| Gsm | 2.5 GRAM to 5.0 GRAM |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Musani Polymers |
| Minimum Order Quantity | 10,000 BAGS or 10,000 PIECES |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Storage Capacity | 20 kg |
| Color | White, Colored, Multicolored & Transparent |
| Material | PolyPropylene Woven(PP) - High Density Polyethylene(HDPE) |
| Pattern | PP/HDPE Woven Bags With Top Mouth Hamming Bags |
| Usage/Application | Sand Packaging Bags |
| Dimension | 10" To 54" (Tubing Form Sacks/Bags) |
| Gsm | 2.5 GRAM to 5.0 GRAM |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Musani Polymers |
| Minimum Order Quantity | 10,000 BAGS or 10,000 PIECES |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 10 / Piece Get Latest Price
| Storage Capacity | 40 kg |
| Color | White, Colored, Multicolored & Transparent |
| Material | PolyPropylene Woven(PP) - High Density Polyethylene(HDPE) |
| Pattern | PP/HDPE Woven Bags Without Top Mouth Hamming Bags |
| Usage/Application | Sand Packaging Bags |
| Dimension | 10" To 54" (Tubing Form Sacks/Bags) |
| Gsm | 2.5 GRAM to 5.0 GRAM |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Musani Polymers |
| Minimum Order Quantity | 10,000 BAGS or 10,000 PIECES |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Material | PolyPropylene Woven(PP) - High Density Polyethylene(HDPE) |
| Bag Capacity | 40 kg |
| Bag Color | Yellow |
| Filling Status | Empty Bag |
| Closure Type | Stitched |
| UV Protection | Without UV |
| Storage Capacity | 40 kg |
| Color | White, Colored, Multicolored & Transparent |
| Pattern | PP/HDPE Woven Bags With Top Mouth Hamming Bags |
| Usage/Application | Sand Packaging Bags |
| Dimension | 10" To 54" (Tubing Form Sacks/Bags) |
| Gsm | 2.5 GRAM to 5.0 GRAM |
| Usage | Weight Training, Erosion Control, Flood Control, Construction, Military |
| Bag Type | Plain |
| Reusability | Reusable |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Musani Polymers |
| Minimum Order Quantity | 10,000 BAGS or 10,000 PIECES |
Minimum order quantity: 10000 Piece
HUSSAIN S. MUSANI (CEO)
Musani Polymers
3, Office No 309, Sagar Arcade Complex, Gondal Road, Near Makkam Chowk
Rajkot - 360002, Gujarat, India