Leading Manufacturer of pp woven seeds packaging sack bag, wheat seeds bopp bags, agricultural seed packaging bags, bopp bags for seeds, hdpe seeds bag plastic and vegetable seeds packaging bag from Rajkot.
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 Kg |
| Material | PP |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Multicolored - Mix Tapes |
| Brand | Musani Polymers |
| Reusable | Yes |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 14 / Piece Get Latest Price
| Storage Capacity | 50 kg |
| Bag Color | White |
| Capacity | 50 Kg |
| Usage/Application | Seed and Pulses Packaging |
| Size (in inches) | 24" X 40" |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 10 / Piece Get Latest Price
| Material | PP |
| Capacity | 50 Kg |
| Closure Type | Stitched |
| Bag Feature | Moisture Proof, Food Grade, Laminated |
| Bag Color | White |
| Color | White |
| Usage Seed Type | Field Crop Seed, Paddy Seed, Hybrid Seed, Spice Seed, Flower Seed, Vegetable Seed, Oilseed, Fodder Seed, Wheat Seed, Maize Seed |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Musani Polymers |
| Minimum Order Quantity | 10,000 BAGS or 10,000 PIECES |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Storage Capacity | 50 kg |
| Bag Color | Multi Color |
| Capacity | 50 Kg |
| Usage/Application | Seed and Pulses Packaging |
| Material | BOPP |
| Printing Type | Multicolor |
| Usage | Seeds |
| Size (in inches) | 24" X 36" |
| Color | Black |
| Closure Type | Resealable |
| Bag Type | Gusseted |
| Surface Finish | Glossy |
| Pattern | Printed |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Musani Polymers |
| Minimum Order Quantity | 10,000 BAGS or 10,000 PIECES |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 11 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 25 Kg |
| Material | HDPE |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 11 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 Kg |
| Material | PP |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 10 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 Kg |
| Material | PP |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 13 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 20 Kg |
| Material | HDPE |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 30 Kg |
| Material | PP |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 10 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 Kg |
| Material | PP |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 13 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 Kg |
| Material | PP |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 13 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 Kg |
| Material | BOPP |
| Color | Green |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Musani Polymers |
| Minimum Order Quantity | 10,000 BAGS or 10,000 PIECES |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 13 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 Kg |
| Material | BOPP |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 14 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 Kg |
| Material | BOPP |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 115 / Kg Get Latest Price
| Material | PP |
| Capacity | 30 Kg |
| Closure Type | Stitched |
| Bag Feature | Laminated |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 13 / Piece Get Latest Price
| Material | BOPP |
| Capacity | 50 Kg |
| Closure Type | Stitched |
| Bag Feature | Laminated |
| Printing Type | Single Color |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Green |
| Bag Color | White |
₹ 10 / Piece Get Latest Price
| Material | HDPE |
| Capacity | 20 Kg |
| Closure Type | Stitched |
| Type | Sacks |
| Bag Feature | Moisture Proof, Food Grade |
| Bag Color | White |
| Pattern | Plain |
| Usage Seed Type | Vegetable Seed, Field Crop Seed, Oilseed, Fodder Seed, Spice Seed, Hybrid Seed, Paddy Seed, Maize Seed, Wheat Seed, Flower Seed |
| Window Type | No Window |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Musani Polymers |
| Minimum Order Quantity | 10,000 BAGS or 10,000 PIECES |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 9 / Piece Get Latest Price
| Material | PP |
| Capacity | 50 Kg |
| Closure Type | Heat Seal |
| Bag Feature | Laminated, Moisture Proof, Gusseted, Food Grade |
| Bag Color | White |
| Color | White |
| Usage Seed Type | Hybrid Seed, Vegetable Seed, Field Crop Seed, Spice Seed, Fodder Seed, Flower Seed, Wheat Seed, Oilseed, Paddy Seed, Maize Seed |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Musani Polymers |
| Minimum Order Quantity | 10,000 BAGS or 10,000 PIECES |
Minimum order quantity: 10000 Piece
HUSSAIN S. MUSANI (CEO)
Musani Polymers
3, Office No 309, Sagar Arcade Complex, Gondal Road, Near Makkam Chowk
Rajkot - 360002, Gujarat, India