Pioneers in the industry, we offer pp woven sugar bag, pp woven bags for sugar, printed brown color pp woven sugar bags with top mouth hamming bags/sacks, pp woven sacks/bags for sugar packaging usage, sugar pp woven bags and sugar packing bag from India.
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Bag Capacity | 50 kg |
| Bag GSM | 95 GSM |
| Material | PP |
| Capacity | 50 Kg |
| Lamination | Unlaminated |
| Bag Color | White |
| Bag Type | Plain |
| Top Type | Open Top |
| Usage/Application | Sugar Packaging |
| Color | White |
| Size/Dimension | 24 X 36 Inches |
| Laminated Or Coated | Without Laminated |
| Printing | No Printing |
| UV Protection | Without UV |
| Country of Origin | Made in India |
| Minimum Order Quantity | 10,000 BAGS or 10,000 PIECES |
| Brand | Musani Polymers |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 KG |
| Size (L*W) Inches | 36" X 24" |
| Reusable | Yes |
| Usage/Application | Packaging |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 14 / Piece Get Latest Price
| Bag Capacity | 50 kg |
| Bag GSM | 120 GSM |
| Material | PP Woven - PolyPropylene Woven |
| Capacity | 50 Kg |
| Lamination | Unlaminated |
| Bag Color | Brown |
| Bag Type | With Liner |
| Usage/Application | Sugar Packaging Bags/Sacks |
| Color | Brown |
| Size/Dimension | 24" X 36" |
| Laminated Or Coated | With Top Mouth Hamming Bags/Sacks |
| Printing | Both Side |
| UV Protection | UV 200 Hours |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Musani Polymers |
| Type | Printed |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 110 / Kg Get Latest Price
| Material | PP (PolyPropylene Woven) |
| Capacity | 50 Kg |
| Usage/Application | PP Woven Sacks/Bags For Sugar Packaging Usage |
| Color | Milky White - Natural Laminated |
| Size/Dimension | 24" X 36" |
| Laminated Or Coated | Natural Laminated |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Musani Polymers |
Minimum order quantity: 1000 Kg
₹ 11 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 KG |
| Size (L*W) Inches | 38" X 24" |
| Reusable | Yes |
| Usage/Application | Packaging |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 kg |
| Material | PP |
| Bag Capacity | 50 kg |
| Bag GSM | 100 GSM |
| Lamination | Unlaminated |
| Bag Color | White |
| Bag Type | Plain |
| Color | White |
| Printing | No Printing |
| UV Protection | Without UV |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage | Packaging |
| Finish | Color Coated |
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Bag Capacity | 50 kg |
| Bag GSM | 100 GSM |
| Capacity | 50 Kg |
| Lamination | Laminated |
| Bag Color | Yellow |
| Bag Type | Plain |
| Printing | No Printing |
| UV Protection | Without UV |
| Country Of Origin | India |
| Material | PP |
| Color | Yellow |
| Finish | Color Coated |
| Shape | Rectangular |
| Pattern | Printed |
₹ 11 / Piece Get Latest Price
| Bag Capacity | 50 kg |
| Bag GSM | 100 GSM |
| Capacity | 50 Kg |
| Lamination | Unlaminated |
| Bag Type | Plain |
| Bag Color | White |
| Printing | No Printing |
| UV Protection | Without UV |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | PP |
| Pattern | Printed |
| Usage | Packaging |
| Shape | Rectangular |
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Bag Capacity | 50 kg |
| Bag GSM | 100 GSM |
| Capacity | 50 Kg |
| Lamination | Unlaminated |
| Bag Color | White |
| Bag Type | With Liner |
| Printing | Single Side |
| UV Protection | UV 200 Hours |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | PP |
| Usage | Packaging |
| Brand | MP |
| Color | White |
₹ 11 / Piece Get Latest Price
| Bag Capacity | 50 kg |
| Bag GSM | 120 GSM |
| Capacity | 50 Kg |
| Lamination | Unlaminated |
| Bag Color | White |
| Bag Type | Plain |
| Printing | No Printing |
| UV Protection | Without UV |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | PP |
| Color | White |
| Shape | Rectangular |
| Finish | Color Coated |
₹ 10 / Piece Get Latest Price
| Bag Capacity | 50 kg |
| Bag GSM | 120 GSM |
| Capacity | 50 Kg |
| Lamination | Laminated |
| Bag Color | White |
| Bag Type | Plain |
| Printing | No Printing |
| UV Protection | Without UV |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | PP |
| Color | White |
| Finish | Color Coated |
| Shape | Rectangular |
₹ 11 / Piece Get Latest Price
| Bag Capacity | 50 kg |
| Bag GSM | 110 GSM |
| Capacity | 50 Kg |
| Lamination | Laminated |
| Bag Color | White |
| Bag Type | Plain |
| Printing | No Printing |
| UV Protection | Without UV |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | PP |
| Color | White |
| Pattern | Printed |
| Shape | Rectangular |
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Bag Capacity | 50 kg |
| Bag GSM | 110 GSM |
| Capacity | 50 Kg |
| Lamination | Laminated |
| Bag Color | White |
| Bag Type | Plain |
| UV Protection | Without UV |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | PP |
| Usage | Packaging |
| Finish | Color Coated |
| Pattern | Printed |
₹ 14 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 Kg |
| Material | PolyPropylene Woven - High Density Polyethylene |
| Lamination | Laminated |
| Fabric Weight (GSM) | 100 GSM |
| Bag Size (Width x Length) | 24 x 36 in |
| Printing | Plain (Unprinted) |
| Usage/Application | Sugar Packaging |
| Color | Blue & White Checks, Red & White Checks |
| Size/Dimension | 24" X 36" |
| Laminated Or Coated | Natural Laminated |
| Liner | With Liner |
| Top Closure | Hemmed |
| Gusset | Without Gusset |
| UV Protection | Yes |
| Handle | No Handle |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Musani Polymers |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 11 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 kg |
| Usage/Application | Sugar Packaging |
| Material | PP |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
| Minimum Order Quantity | 10,000 BAGS or 10,000 PIECES |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 11 / Bag Get Latest Price
| Capacity | 50 kg |
| Usage/Application | Packaging |
| Material | PP |
| Color | White |
| Pattern | Printed |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 12 / Bag Get Latest Price
| Capacity | 50 kg |
| Bag Weight | 665 g |
| Condition | Used (Once-used) |
| Size (L x B) | 37x22.5 inch |
| Material | B-Twill Sacking |
| End Use | Sugar & Salt |
| Marking | Blue Stripes |
| Food Grade | Yes |
₹ 11 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 kg |
| Usage/Application | Sugar Packaging |
| Material | PP |
| Color | White |
| Pattern | Plain Milky White Natural Laminated |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Musani Polymers |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 kg |
| Material | PP |
| Country of Origin | Made in India |
| Finish | Color Coated |
| Brand | Musani Polymers |
| Minimum Order Quantity | 50,000 BAGS or 50,000 PIECES |
| Color | Brown |
Minimum order quantity: 50000 Piece
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 kg |
| Material | PP |
| Usage/Application | Packaging |
| Color | White |
| Pattern | Printed |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 kg |
| Material | PP |
| Usage/Application | Packaging |
| Color | White |
| Pattern | Printed |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 12 / Bag Get Latest Price
| Capacity | 50 kg |
| Usage/Application | Sugar Packing |
| Material | PP |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
HUSSAIN S. MUSANI (CEO)
Musani Polymers
3, Office No 309, Sagar Arcade Complex, Gondal Road, Near Makkam Chowk
Rajkot - 360002, Gujarat, India