Providing you the best range of 24" x 36" white pp woven bags with top mouth hamming bags, 27" x 48" gold quality white unlam pp woven bags with top hamming bags, 36" x 54" white with side blue border pp woven bags with top hamming and 36" x 56" white with side blue border pp woven bags with top hamming with effective & timely delivery.
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 kg |
| Storage Capacity | 50 Kg |
| Printing | Plain (Unprinted) |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Milky White - Without Laminated |
| Bag Size (W*L) Inches | 24" X 36" |
| Type | With Top Mouth Hamming Bags |
| Material | PolyPropylene Woven - High Density Polyethylene |
| Brand | Musani Polymers |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 13 / Piece Get Latest Price
| Storage Capacity | 50 Kg |
| Capacity | 50 kg |
| Bag Capacity | 50 kg |
| Bag Thickness | 100 gsm |
| Printing | Plain (Unprinted) |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | PolyPropylene Woven - High Density Polyethylene |
| Color | Milky White - Without Laminated |
| Bag Size (W*L) Inches | 27" X 48" |
| Quality | Gold |
| Brand | Musani Polymers |
| Minimum Order Quantity | 10,000 BAGS or 10,000 PIECES |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 16 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 Kg |
| Printing | Plain (Unprinted) |
| Color | White |
| Usage/Application | Packaging |
| Dimension | 36" X 54" White With Side Blue Border PP/HDPE Woven Bags With Top Hamming |
| Pattern | Plain, Printed, Striped |
| Form Type | Non Laminated |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Musani Polymers |
| Minimum Order Quantity | 10,000 BAGS or 10,000 PIECES |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 17 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 kg |
| Storage Capacity | 50 Kg |
| Lamination | Unlaminated |
| Fabric Weight (GSM) | 75 GSM |
| Printing | Plain (Unprinted) |
| Liner | Without Liner |
| Top Closure | Hemmed |
| Gusset | Without Gusset |
| UV Protection | Yes |
| Handle | No Handle |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | White With Side Blue Border - Without Laminated |
| Bag Size (W*L) Inches | 36" X 56" |
| Type | With Top Mouth Hamming Bags |
| Material | PolyPropylene Woven - High Density Polyethylene |
| Brand | Musani Polymers |
Minimum order quantity: 10000 Piece
HUSSAIN S. MUSANI (CEO)
Musani Polymers
3, Office No 309, Sagar Arcade Complex, Gondal Road, Near Makkam Chowk
Rajkot - 360002, Gujarat, India