Offering you a complete choice of products which include 40kg white pp woven sack bag, 10kg white pp woven sack bag, white pp woven packing bags, white laminated pp woven bags, white plain pp woven sack bag and laminated pp woven bag white 5kg.
₹ 11 / Piece Get Latest Price
| Material | PP |
| Capacity | 40 KG |
| Bag Capacity | 50 kg |
| Bag GSM | 120 GSM |
| Lamination | Laminated |
| Bag Color | White |
| Bag Type | Plain |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Musani Polymers |
| Minimum Order Quantity | 10,000 BAGS or 10,000 PIECES |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 8 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 10 Kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Musani Polymers |
| Pattern | Plain |
| Minimum Order Quantity | 10,000 BAGS or 10,000 PIECES |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 105 / Kg Get Latest Price
| Material | Polypropylene |
| Bag Thickness | 140 gsm |
| Color | White |
| Lamination | Laminated |
| Fabric Weight (GSM) | 100 GSM |
| Bag Size (Width x Length) | 24 x 36 in |
| Size | 30" X 52" |
| Property | Recyclable, Laminated, Moisture Proof |
| Liner | Without Liner |
| Usage/Application | Grocery, Promotion, Shopping |
| Top Closure | Heat Cut |
| Pattern | Plain |
| Gusset | Without Gusset |
| UV Protection | Yes |
| Handle Type | Without Handle |
| Handle | No Handle |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Musani Polymers |
| Minimum Order Quantity | 10,000 BAGS or 10,000 PIECES |
| Storage Capacity | 50 Kg |
| Bag Capacity | 40 kg |
Minimum order quantity: 10000 Kg
₹ 11 / Piece Get Latest Price
| Material | Polypropylene |
| Bag Capacity | 30 kg |
| Bag Thickness | 100 gsm |
| Lamination Side | Outside Lamination |
| Bag Width | 80 cm |
| Bag Length | 110 cm |
| Storage Capacity | 30 Kg |
| Usage/Application | Packaging |
| Color | White |
| Bag Color | White |
| Printing | Plain |
| Top Type | Open Top |
| Bottom Type | Stitched Bottom |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Material | PP |
| Capacity | 50 Kg |
| Bag Capacity | 50 kg |
| Bag GSM | 120 GSM |
| Lamination | Laminated |
| Bag Color | White |
| Bag Type | Plain |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 6 / Piece Get Latest Price
| Material | Polypropylene |
| Bag Capacity | 5 kg |
| Bag Thickness | 70 gsm |
| Lamination Side | Outside Lamination |
| Bag Width | 30 cm |
| Bag Length | 50 cm |
| Storage Capacity | 5 Kg |
| Usage/Application | Shopping |
| Color | White |
| Bag Color | White |
| Printing | Plain |
| Top Type | Open Top |
| Bottom Type | Stitched Bottom |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 11 / Piece Get Latest Price
| Material | Polypropylene |
| Bag Capacity | 25 kg |
| Bag Thickness | 80 gsm |
| Lamination Side | Outside Lamination |
| Bag Width | 70 cm |
| Bag Length | 100 cm |
| Storage Capacity | 25 Kg |
| Usage/Application | Packaging |
| Color | White |
| Bag Color | Milky White |
| Printing | Plain |
| Top Type | Open Top |
| Bottom Type | Stitched Bottom |
| Country of Origin | Made in India |
| Minimum Order Quantity | 10,000 BAGS or 10,000 PIECES |
| Brand | Musani Polymers |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 11 / Piece Get Latest Price
| Material | PP |
| Capacity | 50 Kg |
| Bag Capacity | 50 kg |
| Bag GSM | 120 GSM |
| Lamination | Laminated |
| Bag Color | White |
| Bag Type | Plain |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 Kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Bag Size (W*L) Inches | 19" X 34", 24" X 36", 26" X 44", 30" X 50", 36" X 50" |
| Material | PP (PolyPropylene Woven) |
| Color | Milky White - Natural Laminated |
| Brand | Musani Polymers |
| Minimum Order Quantity | 10,000 BAGS or 10,000 PIECES |
Minimum order quantity: 10000 Piece
HUSSAIN S. MUSANI (CEO)
Musani Polymers
3, Office No 309, Sagar Arcade Complex, Gondal Road, Near Makkam Chowk
Rajkot - 360002, Gujarat, India