Leading Manufacturer of 26" x 30" milky laminated white pp woven w cut bags, 30" x 40" laminated white pp woven w cut bags, 19" x 26" milky laminated milky white w cut pp woven bags and w cut milky laminated milky white pp/hdpe woven sacks/bags from Rajkot.
₹ 10 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 10 Kg |
| Storage Capacity | 10 Kg |
| Usage/Application | Shopping |
| Material | PP Woven |
| Bag Style | Promotional Bags |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | White |
| Handle Type | W Cut |
| Surface Finish | Glossy |
| Property | Recyclable |
| Pattern | Plain |
| Size | 26" X 30" |
| Brand | Musani Polymers |
| Minimum Order Quantity | 10,000 BAGS or 10,000 PIECES |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Printing | Plain (Unprinted) |
| Capacity | 10 Kg |
| Storage Capacity | 10 Kg |
| Material | PP Woven |
| Reusable | Yes |
| Usage/Application | Shopping |
| Bag Style | Promotional Bags |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | White |
| Pattern | Plain |
| Closure Type | Open |
| Handle Type | W Cut |
| Size | 30" X 40" |
| Brand | Musani Polymers |
| Minimum Order Quantity | 10,000 BAGS or 10,000 PIECES |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 9 / Piece Get Latest Price
| Material | Polypropylene |
| Bag Capacity | 10 kg |
| Bag Thickness | 120 gsm |
| Capacity | 10 Kg |
| Lamination | Laminated |
| Fabric Weight (GSM) | 85 GSM |
| Lamination Side | Outside Lamination |
| Bag Size (Width x Length) | 24 x 36 in |
| Bag Width | 80 cm |
| Bag Length | 110 cm |
| Storage Capacity | 10 Kg |
| Property | Biodegradable, Recyclable, Transparent |
| Surface Finish | Glossy, Embossed, Matte |
| Usage/Application | Shopping |
| Color | White |
| Liner | Without Liner |
| Bag Color | Milky White |
| Top Closure | Heat Cut |
| Printing | Plain (Unprinted) |
| Gusset | With Gusset |
| Top Type | Hemmed Top |
| UV Protection | Yes |
| Bottom Type | Stitched Bottom |
| Handle | D-Cut Handle |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Musani Polymers |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 120 / Kg Get Latest Price
| Storage Capacity | 30 Kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Bag Size (Inches) | 19" To 36" (In Tubing Bags) |
| Color | Milky White - Milky Laminated |
| Material | PolyPropylene Woven - High Density Polyethylene |
| Type | W Cut |
| Brand | Musani Polymers |
Minimum order quantity: 1000 Kg
HUSSAIN S. MUSANI (CEO)
Musani Polymers
3, Office No 309, Sagar Arcade Complex, Gondal Road, Near Makkam Chowk
Rajkot - 360002, Gujarat, India