Providing you the best range of 17" x 20" without laminated milky white pp woven bags, 19" x 34" milky white without laminated pp woven bags, 19" x 34" without laminated milky white pp woven bags, 24" x 36" gold quality without laminated white pp woven bags, 28" x 48" milky white without laminated pp woven bags and 54" x 60" milky white unlam tubing pp woven bags with effective & timely delivery.
₹ 120 / Kg Get Latest Price
| Material | PP |
| Capacity | 25 Kg |
| Storage Capacity | 25 Kg |
| Pattern | Plain |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Musani Polymers |
| Color | Milky White |
| Reusable | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1,000 KGS |
Minimum order quantity: 1000 Kg
₹ 110 / Kg Get Latest Price
| Capacity | 40 kg |
| Material | PP |
| Storage Capacity | 40 Kg |
| Usage/Application | Packaging |
| Color | White |
| Pattern | Milky White Without Laminated |
| Country of Origin | Made in India |
| Bag Size (W*L) Inches | 19" X 34" |
| Brand | Musani Polymers |
Minimum order quantity: 1000 Kg
₹ 110 / Kg Get Latest Price
| Capacity | 50 kg |
| Storage Capacity | 50 Kg |
| Lamination | Unlaminated |
| Fabric Weight (GSM) | 90 GSM |
| Bag Size (Width x Length) | 19 x 32 in |
| Printing | Plain (Unprinted) |
| Color | White |
| Liner | Without Liner |
| Top Closure | Heat Cut |
| Gusset | Without Gusset |
| UV Protection | Yes |
| Handle | No Handle |
| Country of Origin | Made in India |
| Size (W*L) Inches | 19" X 34" |
| Usage/Application | Packaging |
| Brand | Musani Polymers |
| Minimum Order Quantity | 1,000 KGS |
Minimum order quantity: 1000 Kg
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Bag Capacity | 50 kg |
| Bag Thickness | 80 gsm |
| Usage/Application | Packaging |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | PolyPropylene Woven - High Density Polyethylene |
| Color | Milky White - Without Laminated |
| Bag Size (W*L) Inches | 24" X 36" |
| Quality | Gold |
| Brand | Musani Polymers |
| Minimum Order Quantity | 10,000 BAGS or 10,000 PIECES |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 110 / Kg Get Latest Price
| Storage Capacity | 75 Kg |
| Bag Thickness | 100 gsm |
| Usage/Application | Packaging |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | PolyPropylene Woven - High Density Polyethylene |
| Color | Milky White - Without Laminated |
| Bag Size (W*L) Inches | 28" X 48" |
| Brand | Musani Polymers |
| Minimum Order Quantity | 1,000 KGS |
Minimum order quantity: 1000 Kg
₹ 115 / Kg Get Latest Price
| Capacity | 50 kg |
| Storage Capacity | 50 Kg |
| Lamination | Unlaminated |
| Fabric Weight (GSM) | 75 GSM |
| Printing | Plain (Unprinted) |
| Liner | Without Liner |
| Top Closure | Heat Cut |
| Gusset | Without Gusset |
| UV Protection | No |
| Handle | No Handle |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Milky White - Without Laminated |
| Bag Size (W*L) Inches | 54" X 60" |
| Material | PolyPropylene Woven - High Density Polyethylene |
| Brand | Musani Polymers |
Minimum order quantity: 1000 Kg
HUSSAIN S. MUSANI (CEO)
Musani Polymers
3, Office No 309, Sagar Arcade Complex, Gondal Road, Near Makkam Chowk
Rajkot - 360002, Gujarat, India